Pe 14 octombrie 2015, în oraşul Codru, municipiul Chişinău, a fost amenajat un nou mini-teren de fotbal cu acoperire artificială instalat în cadrul programului Federaţiei Moldoveneşti de Fotbal, “Toţi împreună”.

Terenul de mini-fotbal se află pe str. Costiujeni, 14/1 or.Codru.  Acesta a fost construit în anul 2014, iar în 2015 cu ajutorul programului FMF ,,Toți împreună,, a fost amenajată și acoperirea artificială. La ceremonia oficială prilejuită acestui eveniment au fost prezenţi Vladimir Munteanu, Primarul or.Codru, Nicolae Cebotari, Secretar General FMF, copii, părinţi şi amatori ai fotbalului.

După încheierea ceremoniei festive a fost organizat un turneu la mini-fotbal cu participarea a 8 echipe, câte două din fiecare cartier al localităţii.