Saturday , October 20 2018

Ora 11.00: Situaţia în or.Codru, ca urmare a condițiilor meteo

Primăria or.Codru informează despre situaţia în oraş, la ora 11.00, ca urmare a condiţiilor meteo.

–         Numărul copacilor doborâţi creşte în permanenţă!

–         La ora actuală la nivelul oraşului majoritatea străzilor sunt blocate. De asemenea, este blocat accesul către mai multe curţi de blocuri de locuinţă şi unele localităţi suburbane.

–         Transportul public nu circulă.

–         În mod prioritar, echipele de intervenţie acţionează la deblocarea străzilor principale şi a arterelor pe care circulă transportul public.

–         Toată solicitat unor agenţi economici să pună la dispoziţie tehnică specializată, care este antrenată la lichidarea consecinţelor intemperiei.

–         În teren sunt mobilizate toate echipele de intervenție din cadrul serviciilor municipale, carabinierii şi Armata Naţională!

Pe întreg teritoriul municipiului Chişinău se acţionează în continuare, pentru lichidarea treptată a consecinţelor ninsorii.